EU delivery

Выберите город

Выберите страну

  • Румыния
  • Италия
  • Украина

Цедекс порошок д/орал. сусп. 36 мг/мл фл. 30 мл, с мерн. ложкой и стаканчиком

Код товара: 1802
Цедекс порошок д/орал. сусп. 36 мг/мл фл. 30 мл, с мерн. ложкой и стаканчиком

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

ЦЕДЕКС®

(CEDAX® )

 

Склад:

діюча речовина:ceftibuten;

5 мл готової суспензії містять цефтибутену 180 мг (1 мл/36 мг);

допоміжні речовини: полісорбат 80, симетикон, ксантанова камедь, кремнію діоксид, титану діоксид (Е 171), натрію бензоат (Е 211), ароматизатор вишня, сахароза.

 

Лікарська форма.Порошок для оральної суспензії.

 

Фармакотерапевтична група.Антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини.Код АТС J01D D14.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Дорослим.

Лікування інфекцій, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами:

-       інфекції верхніх дихальних шляхів та ЛОР-органів, включаючи фарингіт, тонзиліт, скарлатина, гострий синусит;

-       інфекції нижніх дихальних шляхів, включаючи гострий бронхіт, загострення хронічного бронхіту та гостру пневмонію, у випадках, коли можлива пероральна терапія, тобто при негоспітальних інфекціях;

-       інфекції сечовивідних шляхів,у тому числі ускладнені і неускладнені.

Дітям.

Лікування інфекцій, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами:

-       інфекції верхніх дихальних шляхів та ЛОР-органів, включаючи фарингіт, тонзиліт, скарлатина, середній отит;

-       інфекції сечовивідних шляхів,у тому числі ускладнені і неускладнені;

-        ентерит та гастроентерит, спричинений Salmonella, Shigella або E. сoli.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до цефалоспоринів або до будь-якої допоміжної речовини.

 

Спосіб застосування та дози.

Тривалість лікування Цедексом, як і іншими пероральними антибіотиками, зазвичай становить 5-10 днів. При лікуванні інфекцій, спричиненихStreptococcus pyogenes, Цедекс у терапевтичній дозі застосовують протягом щонайменше 10 днів.

Дорослі.Рекомендована доза Цедексу становить 400 мг на добу. При лікуванні гострого бактеріального синуситу, гострого бронхіту, загострення хронічного бронхіту та ускладнених  або неускладнених  інфекцій сечовивідних шляхів препарат застосовують по 400 мг 1 раз на добу. При лікуванні негоспітальної пневмонії у пацієнтів, яким доречна пероральна терапія, рекомендована доза становить 200 мг кожні 12 годин.

Дорослі пацієнти з порушеною функцією нирок.При початковій недостатності нирок фармакокінетика Цедексу істотно не змінюється, тому коригувати дози потрібно тільки при зниженні кліренсу креатиніну менше 50 мл/хв. Якщо кліренс креатиніну становить від 30 до 49 мл/хв, добову дозу слід зменшити до 200 мг. При кліренсі креатиніну від 5 до 29 мл/хв рекомендована добова доза становить 100 мг.

При необхідності зменшити кратність застосування Цедексу у дозі 400 мг можна  застосовувати  кожні  48  годин  (через  день)  при  кліренсі  креатиніну  30-49  мл/хв  та кожні

96 годин (через 3 дні) при кліренсі креатиніну 5-29 мл/хв.

Хворим, які отримують сеанси гемодіалізу 2 або 3 рази на тиждень, Цедекс можна призначати по 400 мг наприкінці кожного сеансу гемодіалізу.

Діти від 6 місяців. Рекомендована  доза  Цедексу  у  вигляді суспензії для прийому внутрішньо становить 9 мг/кг/добу (максимум 400 мг/добу). При лікуванні фарингіту, що супроводжується або не супроводжується тонзилітом, гострого гнійного середнього отиту та ускладнених або неускладнених інфекцій сечовивідних шляхів препарат застосовують 1 раз на добу. При лікуванні гострого бактеріального ентериту дітям добову дозу розподілити на 2 прийоми (по 4,5 мг/кг кожні 12 годин).

Дітям з масою тіла понад 45 кг або старше 10 років Цедекс застосовують у рекомендованій для дорослих дозі.

Спосіб приготування суспензії.

Перед приготуванням суспензії слід струсити флакон із порошком. Налити необхідну кількість води (кімнатної температури) в дозуючу скляночку до рівня отвору (28 мл) та додати двома рівними порціями до флакона з порошком. Слід ретельно струшувати флакон після кожного додавання води для рівномірного змочування та повного розчинення порошку. При приготуванні таким чином утворюється 30 мл суспензії, яка містить 36 мг/мл (180 мг/5мл) цефтибутену.

Перед прийомом препарату флакон із приготованою суспензією слід інтенсивно струшувати.

 

Побічні реакції.

У клінічних дослідженнях, проведених з участю приблизно 3000 пацієнтів, найчастішими побічними реакціями були нудота (3 %), діарея (3 %) та головний біль (2 %).

У рамках класів системи органів небажані явища наведені під заголовком частоти. Частота проявів: часто (від ≥ 1/100 до < 1/10); нечасто (від ≥ 1/1000 до < 1/100); рідко (від ≥ 1/10000 до < 1/1000); дуже рідко (< 1/10000); невідомо. У рамках кожної групи частоти небажані явища надані у порядку зменшення тяжкості.

 

Небажані явища, які відзначалися під час клінічних досліджень або при пост-маркетинговому застосуванні у пацієнтів, які приймали ЦЕДЕКС

Системи органів

Побічні реакції

Інфекції та інвазії

 

Нечасто:

кандидоз (ротової порожнини), вагінальні інфекції

Рідко:

 

коліт, спричиненийClostridium difficile

Невідомо:

суперінфекція

Порушення з боку крові та лімфатичної системи

Нечасто:

еозинофілія, позитивна пряма проба Кумбса*, зниження рівня гемоглобіну, подовження протромбінового часу/збільшення міжнародного нормалізованого відношення (МНВ)

Рідко: 

лейкопенія,    тромбоцитемія, апластична анемія, гемолітична анемія, геморагічні порушення, панцитопенія, нейтропенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія

Порушення з боку імунної системи

Невідомо:

сироваткова хвороба;

реакції гіперчутливості включаючи анафілактичні реакції, бронхоспазм, висипання, кропив’янка, реакції фоточутливості, свербіж, ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона, мультиформна еритема та токсичний епідермальний некроліз

Порушення з боку нервової системи

Часто:

головний біль

Нечасто:

зміна смаку

Рідко:

судоми

Дуже рідко:

парестезії, сонливість, запаморочення

у дітей: гіперкінез

Невідомо:

афазія

Порушення з боку органів слуху та лабіринту

Дуже рідко:

вертиго

Психічні порушення

Дуже рідко:

У дітей: збудження, безсоння

Невідомо:

психічні порушення, психоз

Порушення метаболізму та харчування

Нечасто:

анорексія

Порушення з боку дихальної системи

Нечасто:

закладеність носа, задишка

Невідомо:

свистяче дихання

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

Часто:

нудота, діарея (з/без дегідратації)

Нечасто:

 

гастрит, блювання, біль у животі, запор, сухість у роті, диспепсія, метеоризм, нетримання калу

Невідомо:

мелена

Порушення з боку печінки та жовчовивідних шляхів

Нечасто:

гіпербілірубінемія*, підвищення рівня аспартатамінотрансферази, підвищення рівня аланінамінотрансферази, підвищення рівнів лужної фосфатази

Рідко :

 

підвищення рівня лактатдегідрогенази у крові

Невідомо:

захворювання печінки та жовчного міхура, жовтяниця, печінковий холестаз

Порушення з боку шкіри та підшкірно-жирової тканини

Нечасто:

у дітей: пелюшковий дерматит

Порушення з боку сечовидільної системи

Нечасто:

дизурія

у дітей: гематурія

ниркова недостатність*, токсична нефропатія*, ниркова глюкозурія*, кетонурія*, підвищення рівнів креатиніну та сечовини

Загальні порушення та реакції у місці введення

 Дуже рідко:

підвищена втомлюваність, медикаментозна гарячка;

у дітей: дратівливість, озноб

* Спостерігається при застосуванні інших цефалоспоринів та може виникнути при застосуванні Цедексу.

 

Передозування.

При випадковому передозуванні Цедексом ознак токсичності відзначено не було.

Лікування.Антидоту цефтибутену не існує, тому при передозуванні можна провести промивання шлунка. Значна кількість Цедексу може бути видалена з крові за допомогою гемодіалізу. Ефективність перитонеального діалізу не встановлена. У здорових дорослих добровольців, які отримували Цедекс одноразово у дозі до 2 г, тяжких небажаних реакцій не спостерігалося, усі клінічні і лабораторні показники залишались у межах норми.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Адекватні контрольовані дослідження препарату у вагітних та під час пологів не проводилися, тому застосовувати препарат протипоказано. Цефтибутен проникає у грудне молоко. У немовлят при годування груддю можуть спостерігатися зміни мікрофлори кишечнику з появою діареї та колонізації дріжджоподібними грибами; може виникнути необхідність припинити годування груддю. Можливість сенсибілізації також слід взяти до уваги. У період годування груддю препарат Цедекс можна застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

 

Діти.

Безпека та ефективність застосування цефтибутену дітям до 6 місяців не встановлені, тому препарат Цедекс не слід призначати цій віковій категорії пацієнтів.

 

Особливості застосування.

Пацієнтам із нирковою недостатністю та пацієнтам, які перебувають на діалізі, може бути необхідна зміна дозування Цедексу (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Цедекс слід обережно призначати пацієнтам з анамнезом ускладненого шлунково-кишкового захворювання, особливо хронічного коліту.

Цефалоспоринові антибіотики необхідно призначати з обережністю пацієнтам із відомою або підозрюваною алергією на пеніциліни. Приблизно у 5 % хворих із підтвердженою алергією на пеніцилін спостерігається перехресна реактивність на цефалоспоринові антибіотики. У пацієнтів, які отримували одночасно пеніциліни і цефалоспорини, були зареєстровані серйозні гострі реакції гіперчутливості негайного типу (анафілаксія); відомі також випадки перехресної гіперреактивності з розвитком анафілаксії. При виникненні тяжких алергічних реакцій на Цедекс необхідно припинити застосування препарату і вжити відповідних заходів. У випадку виникнення тяжких анафілактичних реакцій необхідна невідкладна терапія за наявності клінічних показань (адреналін, внутрішньовенне введення рідини, забезпечення прохідності дихальних шляхів, забезпечення киснем, антигістамінними засобами, глюкокортикостероїдами або пресорними амінами, необхідний ретельний нагляд за пацієнтами).

При лікуванні Цедексом та іншими антибіотиками широкого спектра дії порушення мікрофлори кишечнику може призвести до появи діареї, спричиненої застосуванням антибіотиків, включаючи псевдомембранозний коліт, спричинений токсиномClostridium difficile. У пацієнтів діарея від середнього ступеня тяжкості до тяжкого або навіть життєво небезпечного (з дегідратацією або без) може розвинутися як під час, так і після лікування вищевказаними антибіотиками. Про цей діагноз слід пам’ятати в усіх випадках, коли стійка діарея виникає на тлі перорального застосування Цедексу або іншого антибіотика широкого спектра дії чи через 2 місяця після їхнього прийому.

У разі появи судом або анафілактичного шоку при лікуванні Цедексом слід негайно припинити лікування препаратом та одразу розпочати відповідну терапію.

Особливо обережно слід призначати Цедекс пацієнтам з будь-якими алергічними реакціями (наприклад алергічний кон’юнктивіт або бронхіальна астма), оскільки ці пацієнти можуть мати підвищений ризик розвитку серйозних реакцій гіперчутливості.

Запах сірки може відчуватися при відкритті пакетиків: це не відображається на якості продукту. Після розчинення запах зникає.

Цедекс у формі пероральної суспензії слід приймати натщесерце.

Цедекс у формі пероральної суспензії містить сахарозу. Його не слід застосовувати хворим із такими рідкісними спадковими захворюваннями як непереносимість фруктози, сахаразно-ізомальтазна недостатність або глюкозно-галактозна мальабсорбція.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

У спеціальних дослідженнях вивчалася взаємодія Цедексу з такими препаратами як антациди, що містять гідроксид алюмінію і магнію у високих дозах, ранітидин і теофілін (одноразове внутрішньовенне введення). Ознак значущої взаємодії не виявлено. Вплив Цедексу на рівні у плазмі крові або фармакокінетику теофіліну при прийомі внутрішньо невідомий.

Цефалоспорини, включаючи цефтибутен, дуже рідко можуть знижувати активність протромбіну, спричиняючи подовження протромбінового часу, особливо у пацієнтів, які раніше були стабілізовані на терапії пероральними антикоагулянтами. Слід регулярно контролювати протромбіновий час або міжнародний нормалізоване відношення (МНВ) у пацієнтів з групи ризику та за необхідності застосовувати вітамін К.

До цього часу не було зафіксовано жодних значущих взаємодій з іншими препаратами. Вплив Цедексу на результати хімічних або лабораторних тестів не виявлений. При застосуванні інших цефалоспоринів іноді реєстрували псевдопозитивну пряму пробу Кумбса. Однак результати досліджень з використання еритроцитів здорових людей для визначення здатності Цедексу збуджувати позитивну пробу Кумбсаin vitro не виявили позитивних реакцій навіть у концентраціях до 40 мкг/мл. Одночасний прийом їжі може затримувати та зменшувати абсорбцію Цедеку у формі пероральної суспензії.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Цедекс є напівсинтетичним цефалоспориновим антибіотиком. Цефтибутен має широкий спектр антибактеріальної дії щодо грамнегативних та грампозитивнихбактерій. Відзначалося, що цефтибутен є високоактивним (низька МПК) щодоE. coli,Klebsiella sрp.,Proteus, Salmonella spp.,Haemophilus influenzae таStreptococcus pyogenes. Він також активний відносноCitrobacter sрp.,Moraxella (Branhamella)catarrhalis,Morganella morganii,Enterobacter sрp.,Serratia sрp. таStreptococcus pneumoniae. Чутливі мікроорганізми включають штами бактерій, що спричиняють появу інфекцій верхніх та нижніх дихальних шляхів, а також гострих та ускладнених інфекцій сечовивідних шляхів. Цефтибутен неактивний щодо стафілококів, ентерококів абоPseudomonas sрp.

Антибактеріальна дія та механізм дії. Як і більшість бета-лактамних антибіотиків, бактеріальна дія цефтибутену зумовлена пригніченням синтезу бактеріальної стінки мікроорганізмів. Завдяки своїй хімічній структурі цефтибутен є високостійким до дії бета-лактамаз. Більшість мікроорганізмів, що продукують бета-лактамази і є стійкими до пеніцилінів або інших цефалоспоринів, можуть пригнічуватися цефтибутеном. Цефтибутен є високостійким до дії хромосомних цефалоспориназ та плазмідних пеніциліназ, окрім бета-лактамаз, що продукуютьсяBacteroidesfragilis. Цефтибутен взаємодіє в основному з ПЗБ-3Е.соlі, що  призводить  до  утворення  філаментозних  форм  при  концентрації,  яка  становить

¼-½ мінімальної пригнічувальної концентрації (МПК) та лізису при концентрації, що у двічі перевищує МПК. Мінімальна бактерицидна концентрація (МБК) для ампіцилін-чутливих та ампіцилін-резистентних штамівЕ.соlі приблизно дорівнює МПК. Високий рівень біодоступності у позаклітинній рідині забезпечує вплив цефтибутену на патогени, які мають лише помірну чутливістьin vitro (див. розділ «Фармакокінетика»).

Антибактеріальна дія in vitro. Цефтибутен має виражену бактерицидну дію; кількість живих клітин бактерій різко зменшується у концентраціях 50 % або більше за МПК; у концентраціях, що у двічі перевищують МПК, бактерицидна дія становить 99,9 % з відсутністю повторного росту впродовж 24 годин.

У здорових добровольців, які отримували Цедекс у дозі до 2 г, тяжких небажаних реакцій не спостерігалось та всі лабораторні показники лишались у межах норми.

Фармакокінетика.

При внутрішньому прийомі цефтибутен добре всмоктується, досягаючи максимальної концентрації у плазмі крові через 2-3 години. Середня пікова концентрація у плазмі крові після одноразового перорального прийому цефтибутену в дозі 200 мг відповідає 9,9 мкг/мл (діапазон 7,7-11,9 мкг/мл); тоді як середня пікова концентрація у плазмі крові після одноразового  перорального  прийому  цефтибутену  у  дозі  400 мг  становила  приблизно 17,0 мкг/мл (діапазон 9,5-29,9). При прийомі натщесерце абсорбція складала приблизно 90 % введеної дози, яка оцінювалася на підставі даних про виведення з сечею.

Пероральний прийом Цедексу в капсулах у дозі 400 мг з висококалорійною (800 калорій) жирною їжею супроводжувався невеликим зниженням швидкості, а не ступеня всмоктування цефтибутену. У той же час прийом суспензії з висококалорійною жирною їжею спричиняв зміну швидкості та ступеня всмоктування цефтибутену.

Цефтибутен легко приникає в інтерстиціальну рідину та досягає концентрацій, подібних до тих, що відзначалися у сироватці крові, зберігаючи концентрацію впродовж тривалого часу. Основний метаболіт, цефтибутен-транс, який має приблизно в 8 разів меншу антибіотичну активність, аніж цефтибутен, становить 7,2-9,2 % загальної кількості повністю виведеного препарату. Цефтибутен виводиться нирками та із сечею екскретується 62-68 % від введеної дози у незмінному стані. Нирковий клiренс практично ідентичний загальному кліренсу, що свідчить про те, що цефтибутен виділяється переважно нирками. Період напіввиведення цефтибутену у здорових пацієнтів становить приблизно 2-2,3 години. У пацієнтів з помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 30-49 мл/хв) середній період напіввиведення з плазми крові подовжується до 7,1 годин. Цедекс є препаратом, який повністю піддається діалізу, гемодіалізу та перитонеальному діалізу у кількості, що відповідає 65 % дози.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:порошок від світло-жовтого до темно-жовтого кольору, що при розчиненні у воді утворює світло-жовту суспензію з характерним вишневим запахом.

 

Термін придатності. 2 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25оС в недоступному для дітей місці. Готову суспензію можна зберігати протягом 14 днів в холодильнику (2- 8 ºС).

 

Упаковка.

Порошок у скляному флаконі з темного скла з пластиковою кришкою, що загвинчується.

По 1 флакону у комплекті з мірним стаканчиком, мірною ложкою або дозуючим шприцом.

 

Категорія відпуску.За рецептом.

 

Виробник.

Мерк Шарп і Доум Корп., США/ Merck Sharp & Dohme Corp., USA.

 

Місцезнаходження.

13900 Норт Вест 57 Корт, Маямі-Лейкс, Флорида 33014, США/ 13900 North West 57th Court, Miami Lakes, FL 33014, USA.

Товар добавлен в корзину
Посмотреть корзину