EU delivery

Выберите город

Выберите страну

  • Франция
  • Румыния
  • Украина
  • Германия
  • Италия
  • Австрия

Клерон порошок д/п сусп. 125 мг/5 мл бутылка, д/п 100 мл сусп.

MaxPharma (UK) (Великобритания)
Код товара: 40461
Клерон порошок д/п сусп. 125 мг/5 мл бутылка, д/п 100 мл сусп.

склад: одна таблетка містить  кларитроміцину 250 мг або  500 мг;

допоміжні речовини:повідон, гліколевий крохмаль натрію, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль, стеаринова кислота, стеарат магнію, тальк, кремнію діоксид колоїдний, хінолін жовтий Е104.

Форма випуску  Таблетки.

Фармакотерапевтична група Протимікробні засоби для системного застосування. Макроліди. Кларитроміцин. Код АТСJ01FA09

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Клерон (кларитроміцин)- антибіотик групи макролідів, напівсинтетичний похідний еритроміцину. Змінена структура молекули робить препарат більш біодоступним, стабільним у кислому середовищі, збільшує концентрацію в тканинах, розширяє антимікробний спектр, подовжує період напіввиведення, що дає змогу призначати препарат двічі на день і тим самим поліпшувати процес лікування хворих. Препарат пригнічує в мікробній клітині синтез білка, взаємодіючи  з 50S  рибосомальною  субодиницею бактерій.

Клерон виявляє найбільшу активність проти більшості штамів таких мікроорганізмів:

аеробних грампозитивних - Staphylococcus aureus, Streptococcus agalactiae (pyogenes, viridans, pneumoniae), Listeria monocytogenes; аеробних грамнегативних - Haemophilus influenzae (parainfluenzae), Neisseria gonorrhoeae, Helicobacter pylori, Legionella pneumophila, Moraxella (Branhamella) catarrhalis;

мікобактерій -  Mycobacterium leprae, Mycobacterium chelonae, Mycobacterium fortuitum, Mycobacterium kansasii, комплекс Mycobacterium avium, до складу якого входять Mycobacterium avium i Mycobacterium intracellulare;

інших мікроорганізмів - Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumonіae (trachomatis).

Продукція бета-лактамази не позначається на активності препарату.

Фармакокінетика. Після перорального прийому клерон швидко абсорбується, досягаючи максимальної концентрації через 2 години. Абсолютна біологічна доступність становить близько 50 %. Присутність їжі дещо уповільнює початок абсорбції та утворення антибактеріально-активного метаболіту, 14-ОН кларитроміцин, але не впливає на біодоступність.    Після абсорбції препарат проникає у більшість тканин, крім ЦНС. З білками зв’язується 80 % препарату. Метаболізується печінкою з утворенням основного метаболіту 14-гідроксикларитроміцину, що має таку ж, або на 1-2 порядки меншу (у залежності від виду мікроорганізму) протимікробну активність, ніж незмінена речовина. Екскретується з сечею

36 % дози,  із калом - 52 %. Період напіввиведення залежить від дози.

Показання для застосування Запальні захворювання, викликані  чутливими до Кларитроміцину мікроорганізмами: інфекції верхніх відділів дихальних шляхів (ларингіт, фарингіт, тонзиліт і синусит); інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (бронхіт, бактеріальна пневмонія); інфекції шкіри і м'яких тканин (фолікуліт, фурункульоз, імпетіго, ранова інфекція); інфекції, викликані Mycobacterium avium, Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Helicobacter pylori. Також використовують для лікування токсоплазмоза.

Спосіб застосування та дози. Для дорослих  і дітей старших 12 років середня доза становить  250 мг 2 рази на добу. У разі потреби  Клерон можна призначати по 500 мг 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування - 5-14 днів.

Для лікування інфекцій, викликаних Mycobacterium avium, призначають по 1 г 2 рази на добу. Тривалість лікування може становити 6 міс. і більше.

Дітям з 6-ти місяців до 12 років препарат призначають у добовій дозі 7,5 мг/кг маси тіла; максимальна добова доза 500 мг, тривалість курсу лікування  - 7-10 днів.

Побічна дія. Можливі нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, пронос, транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ, висипання на шкірі, головний біль. Під час лікування Клероном можливе виникнення суперінфекцій, викликаних резистентними бактеріями або грибками, у такому разі необхідно відмовитися від лікування препаратом.

ПротипоказанняКлерон протипоказаний пацієнтам, що мають підвищену чутливість  до  макролідів. У разі виникнення алергічних реакцій або реакції підвищеної чутливості необхідно провести невідкладну підтримуючу терапію.

Препарат не призначають дітям до 3 років.

Передозування При передозуванні можуть  виникнути нудота, блювання, пронос. Лікування: необхідно швидко промити шлунок і призначити симптоматичну терапію.

Особливості застосуванняКлерон слід з обережністю призначати хворим із порушеннями функцій печінки і/або нирок, а також  пацієнтам літнього віку.

У хворих із нирковою недостатністю (при кліренсі креатиніну менше 30 мл/хв.) дозу препарату слід зменшити  в 2 рази. Максимальна тривалість курсу лікування у пацієнтів цієї групи повинна становити не більше 14 днів.

У першому триместрі вагітності та під час годування груддю препарат призначають тільки за абсолютними показаннями.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. При одночасному призначенні Клерону із теофіліном, карбамазепіном, астемізолом, алкалоїдами ріжків, тріазоламом, мідазоламом, циклоспорином спостерігається підвищення вмісту останніх у плазмі крові.

Одночасне призначення Клерону та терфенадину призводило до підвищення у 2-3 рази концентрації кислого метаболіту терфенадину  в  сироватці крові, а також подовження інтервалу QT на ЕКГ, що не супроводжувалось появою клінічно значущих симптомів.

При прийомі Клерону одночасно з дигоксином відмічалось підвищення концентрації дигоксину в сироватці крові, що вимагає в таких випадках контролю за його рівнем.

Умови та термін зберіганняЗберiгати при температурі нище 25оС, у сухому, захищеному вiд свiтла, недоступному для дiтей мiсцi.Термін придатності – 3 роки.

Умови  відпуску. За рецептом.

Упаковка.  Таблетки по 500 мг в поліпропіленових контейнерах з кришкою LDPE  №14, таблетки по 250 мг у блістерах №14 (7х2).

Виробник МаксФарма Лтд., Нікосія, Кіпр

Адреса Маргарита Хаус, 15 Темистоклес Дервис стр.1066 Нікосія,Кіпр.

Товар добавлен в корзину
Посмотреть корзину