EU delivery

Выберите город

Выберите страну

  • Румыния
  • Украина
  • Германия
  • Италия
  • Австрия

Тетрациклин таблетки п/о 0,1 г №20

Код товара: 8706
Тетрациклин таблетки п/о 0,1 г №20

склад 1 таблетка містить 0,1 г тетрацикліну (у перерахуванні на 100 % речовину);

допоміжні речовини:  цукор, тальк, кальцію стеарат, крохмаль кукурудзяний, декстрин, желатин, магнію карбонат основний, кислотний червоний 2С, тропеолін О.

Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична групаАнтибактеріальні засоби для системного застосування.

Код АТС: J01AA07.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.Тетрациклін має широкий спектр антибактеріальної активності. Порушує утворення комплексу між транспортною РНК та рибосомою, що призводить до порушення синтезу білка мікробною клітиною. Активний відносно більшості грампозитивних та грамнегативних бактерій, cпipoxeт, лептоспор, рикетсій, збудників трахоми, орнітозу, крупних вipyciв. Малоактивний або неактивний відносно синьогнійної палички, протея, більшості грибів, вipyciв грипу, кору, поліомієліту. Недостатньо активний відносно кислотостійких бактерій.

Фармакокінетика.Після прийому внутрішньо всмоктується до 66 % прийнятої дози тетрацикліну. Зв'язується з білками на 65 %. Добре проникає у piзнi органи та тканини, а також у біологічні рідини: жовч, синовіальну, асцитичну, цереброспінальну (в останній концентрація становить 10 - 25 % від такої в плазмі), вибірково накопичується у кістках, печінці, селезінці, пухлинах, зубах. Проникає через плаценту та в грудне молоко. Метаболізму не піддається.

Виділяється з організму в основному з сечею i калом, частково з жовчю. При прийомі внутрішньо тетрациклін виділяється у значній кількості з калом (20 – 50 % від прийнятої дози). Виділення через нирки відбувається шляхом клубочкової фільтрації.

При порушенні видільної функції нирок виділення тетрацикліну з сечею зменшується i підвищується концентрація у кpoвi, що може призвести до явищ кумуляції.

Показання для застосування Інфекційно-запальні захворювання, викликані чутливою до тетрацикліну флорою: пневмонія, бронхіт, гнійний плеврит, підгострий септичний ендокардит, бактеріальна та амебна дизентерія, коклюш, ангіна, скарлатина, гонорея, бруцельоз, туляремія, висипний i поворотний тиф, пситакоз, інфекції сечостатевих шляхів, хронічний холецистит, гнійний менінгіт, інші інфекційні захворювання, викликані мікроорганізмами, чутливими до цього антибіотика. Профілактика післяопераційних інфекцій.

Cпociб застосування та дози Препарат приймають внутрішньо під час або одразу після їжі, запиваючи водою.

Доза для дорослих становить 0,2 - 0,4 г 3 - 4 рази на добу. Максимальна добова доза - 4 г. 

Дітям, старше 8 років, призначають у добовій дозі 12,5 - 25 мг/кг маси тіла кожні 12 годин.

Курс лікування становить у середньому 5-7 днів, але після усунення симптомів захворювання препарат приймають ще протягом 1-3 днів.

Побічна дія Підвищення внутрішньочерепного тиску, порушення ходьби, зниження апетиту, нудота, блювання, запаморочення, розлад функції кишечнику (діарея), ураження слизових оболонок рота та шлунково-кишкового тракту (глосит, стоматит, гастрит, проктит), шкірні реакції, набряк Квінке, фотосенсибілізація, панкреатит, світлобоязнь, пігментація шкіри, зубної емалі.

ПротипоказанняПідвищена чутливість до препарату та споріднених антибіотиків (окситетрацикліну, доксицикліну тощо), грибкові захворювання, порушення функції печінки, захворювання нирок, вагітність, лактація (на період лікування припиняють годування груддю), дитячий вік до 8 років.

Передозування. Можливе посилення проявів побічних явищ. Терапія симптоматична.

Взаємодія зіншими лікарскими засобамиАнтациди, солі кальцію, магнію, заліза, холестирамін знижують всмоктування тетрацикліну iз шлунково-кишкового тракту. Препарат зменшує ефективність пероральних контрацептивів i збільшує ризик маткових кровотеч, знижує активність бактерицидних препаратів. Підвищує нефротоксичність метоксифлурану. При спільному застосуванні з вітаміном А збільшується ризик розвитку внутрішньочерепної гіпертензії. Тетрациклін підвищує чутливість шкіри до дії сонячних променів (фотосенсибілізація).

Особливості застосуванняУ процесі лікування хворому доцільно призначати вітаміни групи В та К.

Тетрациклін підвищує чутливість шкіри до дії сонячних променів (фотосенсибілізація).

Тетрациклін не можна призначати одночасно з молоком та іншими молочними продуктами.

Призначати препарат дорослим у дозах менше 0,8 г на добу недоцільно, оскільки крім недостатнього терапевтичного ефекту, можливий розвиток стійких форм мікроорганізмів.

Умови та термін зберіганняЗберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 до 25 °С. Термін придатності - 3 роки.

Умови відпускуЗа рецептом.

УпаковкаПо 10 таблеток у контурних чарункових упаковках; по 2 контурні упаковки в пачці.

ВиробникРУП «Бєлмедпрепарати».

АдресаРеспубліка Білорусь, 220007, м. Мінськ, вул. Фабриціуса, 30.

Товар добавлен в корзину
Посмотреть корзину