Лоратадин-Здоровье табл. 10 мг блистер №10: цены и характеристики

Здоровье ООО (Украина, Харьков)
Код товара: 9685
  • Лоратадин-Здоровье табл. 10 мг блистер №10: цены и характеристики

Описание

Лекарственное средство: ЛОРАТАДИН-ЗДОРОВЬЕ (LORATADINUM-ZDOROVJE)
Форма выпуска: таблетки №10
Группа: антигистаминные средства для системного применения
Подгруппа: прочие антигистаминные препараты для системного применения
Состав: Лоратадин - 10 м (LORATADINUM)

Кому можно

Аллергикам Можно

Аллергикам

Можно

Беременным Нельзя

Беременным

Нельзя

Водителям С осторожностью

Водителям

С осторожностью

Детям С осторожностью

Детям

С осторожностью

Диабетикам Можно

Диабетикам

Можно

Кормящим Нельзя

Кормящим

Нельзя

Инструкция

Инструкция проверена в LikiControl. Актуально на 19.04.2022
ЭКСПЕРТИЗА ПРОВЕДЕНА

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування|вживанню| лікарського засобу

ЛОРАТАДИН-ЗДОРОВ’Я

(LORATADINE-ZDOROVYE)

Склад:

діюча речовина:loratadine;

1 таблетка містить лоратадину 10 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон, магнію стеарат|, натрію кроскармелоза.

 

Лікарська форма.Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості:таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору плоскоциліндричної форми з рискою.

 

Фармакотерапевтична група.Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТХ R06A X13.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Лоратадин (діюча речовина препарату) – трициклічний антигістамінний засіб із селективною активністю щодо периферичних Н1-рецепторів.

У більшості пацієнтів при застосуванні у рекомендованій дозі лоратадин не чинить клінічно значущої седативної та антихолінергічної дії. Упродовж тривалого лікування не спостерігалось клінічно значущих змін у показниках життєво важливих функцій організму, лабораторних досліджень, фізикального обстеження або електрокардіограми. Лоратадин не має значущого впливу на                            Н2-гістамінові рецептори. Препарат не інгібує поглинання норепінефрину і фактично не має впливу на функцію серцево-судинної системи або на активність водія ритму серця.

Існують дані, що дослідження з проведенням шкірних проб на гістамін після застосування разової дози 10 мг показали, що антигістамінний ефект виникає через 1-3 години, досягає піку через                           8-12 годин і триває більше 24 годин. Не відзначалося розвитку стійкості до дії препарату після 28 днів застосування лоратадину.

Ефективність у дітей подібна до ефективності у дорослих.

Фармакокінетика.

Всмоктування. Лоратадин швидко і добре всмоктується. Застосування препарату під час їди може дещо затримувати всмоктування лоратадину, проте це не впливає на клінічний ефект. Показники біодоступності лоратадину та його активного метаболіту є пропорційними дозі.

Розподіл. Лоратадин зв’язується активно (від 97 до 99 %) з білками плазми крові, а його активний метаболіт – із помірною активністю (від 73 до 76 %). Період напіврозподілу лоратадину та його активного метаболіту у плазмі крові становить приблизно 1 та 2 години відповідно.

Біотрансформація. Після перорального застосування лоратадин швидко і добре абсорбується, а також екстенсивно метаболізується при першому проходженні через печінку, головним чином, за допомогою CYP3A4 і CYP2D6. Основний метаболіт дезлоратадин є фармакологічно активний і більшою мірою відповідає за клінічний ефект. Лоратадин і дезлоратадин досягають максимальної концентрації у плазмі крові (Tmax) через 1-1,5 години і 1,5-3,7 години відповідно після застосування препарату.

Виведення. Приблизно 40 % дози виводиться із сечею і 42 % — з калом упродовж 10 днів, в основному у формі кон’югованих метаболітів. Приблизно 27 % дози виводиться із сечею упродовж перших                    24 годин. Менше 1 % діючої речовини виводиться у незміненій активній формі як лоратадин або дезлоратадин.

Середній період напіввиведення лоратадину становить 8,4 години (діапазон — від 3 до 20 годин), а основного активного метаболіту – 28 годин (діапазон — від 8,8 до 92 годин).

Порушення функції нирок. У пацієнтів із хронічним порушенням функції нирок підвищувалися показники AUC і максимальної концентрації у плазмі крові (Сmax) лоратадину і його активного метаболіту порівняно з такими показниками у пацієнтів із нормальною функцією нирок. Середній період напіввиведення лоратадину і його активного метаболіту не відрізнявся значною мірою від показників у здорових людей. У пацієнтів із хронічним порушенням функції печінки гемодіаліз не впливає на фармакокінетику лоратадину і його активного метаболіту.

Порушення функції печінки. У пацієнтів із хронічним алкогольним ураженням печінки показники AUC і Сmax лоратадину були у два рази вищими, а показники їх активного метаболіту не змінювалися істотно при порівнянні з такими показниками у пацієнтів із нормальною функцією печінки. Період напіввиведення лоратадину і його активного метаболіту становить 24 і 37 годин відповідно і збільшується залежно від тяжкості захворювання печінки.

Пацієнти літнього віку. Показники фармакокінетики лоратадину і його активного метаболіту аналогічні у здорових осіб літнього віку і здорових осіб молодшого віку.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Симптоматичне лікування алергічного риніту і хронічної ідіопатичної кропив’янки.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При застосуванні одночасно з алкоголем ефекти препарату не посилюються, що підтверджено дослідженнями психомоторної функції.

Потенційна взаємодія може мати місце при застосуванні всіх відомих інгібіторів CYP3A4 або  CYP2D6, що призводить до підвищення рівнів лоратадину, а це насамперед може бути причиною підвищення частоти виникнення побічних реакцій.

Повідомлялося про підвищення концентрації лоратадину у плазмі крові після одночасного застосування з кетоконазолом, еритроміцином і циметидином, що не супроводжувалося клінічно значущими змінами (у т. ч. на ЕКГ).

Діти. Дослідження взаємодій з іншими препаратами проводилися тільки з участю дорослих пацієнтів.

 

Особливості застосування.

Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам із тяжкою формою порушення функції печінки.

Застосування препарату необхідно припинити як мінімум за 48 годин до проведення шкірних тестів, оскільки антигістаміни можуть нейтралізувати або іншим чином послабляти позитивну реакцію при визначенні індексу реактивності шкіри.

Препарат містить лактозу, тому, якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, треба проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Даних про застосування лоратадину вагітними жінками дуже мало. Дослідження на тваринах не виявили прямих або непрямих негативних ефектів, що стосуються репродуктивної токсичності. Бажано, як захід безпеки, уникати застосування препарату у період вагітності.

Період годування груддю. Фізико-хімічні дані свідчать про виведення лоратадину/метаболітів із грудним молоком. Оскільки ризик для дитини не може бути виключений, препарат не слід застосовувати у період годування груддю.

Фертильність. Дані щодо впливу лоратадину на жіночу або чоловічу фертильність відсутні.

 

 

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає або впливає незначним чином на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Проте пацієнту необхідно повідомити, що дуже рідко повідомлялося про сонливість, що може впливати на здатність керувати автотранспортом або механізмами.

 

Спосіб застосування та дози.

Спосіб застосування. Перорально. Таблетки можна застосовувати незалежно від вживання їжі.

Дозування. Дорослим та дітям віком від 12 років слід приймати по 1 таблетці (10 мг лоратадину) 1 раз на добу.

Для дітей віком від 2 до 12 років дозування залежить від маси тіла. При масі тіла більше 30 кг: 10 мг     (1 таблетка) 1 раз на добу. Дітям з масою тіла менше 30 кг застосовувати препарат у вигляді сиропу.

Пацієнти літнього віку. Не вимагається корекції дозування людям літнього віку.

Пацієнти із порушеннями функції печінки. Пацієнтам із порушеннями функції печінки тяжкого ступеня слід призначати препарат у нижчій початковій дозі, оскільки у них можливе зниження кліренсу лоратадину. Для дорослих і дітей з масою тіла більше 30 кг рекомендована початкова доза становить 10 мг через день.

Пацієнти із порушеннями функції нирок. Немає необхідності у корекції дози для пацієнтів із порушеннями функції нирок.

 

Діти.

Ефективність і безпека застосування препарату дітям віком до 2 років не встановлені.

Препарат у вигляді таблеток застосовувати дітям з масою тіла більше 30 кг.

 

Передозування.

Передозування лоратадину підвищує частоту виникнення антихолінергічних симптомів. При передозуванні повідомлялося про сонливість, тахікардію і головний біль. У разі передозування рекомендовано симптоматичне та підтримуюче лікування упродовж необхідного періоду часу. Можливе застосування активованого вугілля у вигляді водної суспензії. Також можна провести промивання шлунка. Лоратадин не виводиться із організму при проведенні гемодіалізу; ефективність перитонеального діалізу у виведенні препарату невідома. Після невідкладної допомоги пацієнт повинен залишатися під медичним наглядом.

 

Побічні реакції.

У дітей віком 2-12 років можуть відзначатися головний біль, нервозність; у підлітків і дорослих – сонливість, головний біль, посилення апетиту, безсоння.

Дуже рідко можуть спостерігатися нижчезазначені побічні ефекти:

З боку нервової системи:запаморочення, судоми.

З боку серця: пальпітація, тахікардія.

З боку травної системи:сухість у роті|у роті|, нудота, гастрит, патологічні зміни функції печінки.

З боку шкіри і підшкірної клітковини:висипання, алопеція.

З боку імунної системи:анафілаксія, включаючи ангіоедему.

Загальні порушення: втома.

 

Термін придатності.4 роки.

 

Умови зберігання.Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.  Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.Таблетки № 10, № 10×2 у блістерах у коробці.

 

Категорія відпуску.Без рецепта.

 

Виробник.Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

 

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

Характеристики

Категория Таблетки и ампулы от аллергии, Лекарства от аллергии
Линейка продуктов Лоратадин
Бренд Здоровье
Форма выпуска Таблетки
Дозировка 10 мг
Количество 10 шт
Страна Украина

Лоратадин-Здоровье табл. 10 мг блистер №10 отзывы

Нет отзывов об этом товаре.