
Опис
Склад
діючі речовини: 1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової 200 мг, парацетамолу 200 мг, кофеїну 40 мг;
допоміжні речовини: кислота лимонна, моногідрат; крохмаль картопляний; кальцію стеарат.
Лікарська форма
Таблетки.
Основні фізико-хімічні властивості: цільні правильні круглі циліндри, верхня і нижня поверхні яких плоскі, краї поверхонь скошені, з рискою для поділу з однієї сторони, білого кольору. На поверхні таблеток допускається мармуровість.
Фармакотерапевтична група
Аналгетики. Інші аналгетики та антипіретики. Ацетилсаліцилова кислота, комбінації без психолептиків. Код АТХ N02B A51.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Препарат чинить аналгезивну, жарознижувальну та протизапальну дії. Компоненти, що входять до складу препарату, посилюють ефекти один одного.
Антипіретичний ефект ацетилсаліцилової кислоти реалізується через центральну нервову систему шляхом пригнічення синтезу простагландинів РGF2 у гіпоталамусі у відповідь на вплив ендогенних пірогенів. Аналгетичний ефект має як периферичне, так і центральне походження: периферичний ефект – пригнічення синтезу простагландинів запалених тканин; центральний ефект – вплив на центри гіпоталамуса. Ацетилсаліцилова кислота також зменшує агрегацію тромбоцитів.
Парацетамол чинить аналгезивну, жарознижувальну і дуже слабку протизапальну дію, що пов’язано з його впливом на центр терморегуляції у гіпоталамусі та слабко вираженою здатністю інгібувати синтез простагландинів у периферичних тканинах.
Кофеїн збуджує центральну нервову систему. Також посилює позитивні умовні рефлекси, стимулює рухову активність, послаблює дію снодійних і наркотичних речовин, посилює дію аналгетиків і жарознижувальних засобів.
Фармакокінетика.
Не досліджувалася.
Показання
Терапія слабкого або помірного больового синдрому: при головному або зубному болю, невралгії, міалгії, артралгії, при первинній дисменореї. Як жарознижувальний засіб при захворюваннях, що супроводжуються гарячкою.
Спосіб застосування та дози
Лікарський засіб призначений для перорального прийому.
Дорослим: по 1 таблетці 2-3 рази на добу після прийому їжі. Максимальна добова доза лікарського засобу становить 6 таблеток (за 3 прийоми).
Тривалість курсу лікування залежить від перебігу та тяжкості захворювання та не має перевищувати 5 днів у разі застосування як знеболювального засобу і 3 дні – як жарознижувального засобу.
Не приймати разом з іншими лікарськими засобами, що містять парацетамол.
Діти.
Препарат не застосовувати дітям через ризик розвитку синдрому Рейє (гіперпірексія, метаболічний ацидоз, порушення з боку нервової системи та психіки, блювання, порушення функції печінки) при гіпертермії на тлі вірусних захворювань.
Упаковка
По 6 таблеток у блістерах;
по 6 таблеток у блістері; по 10 блістерів у пачці;
по 10 таблеток у блістерах;
по 10 таблеток у блістері; по 10 блістерів у пачці.
Категорія відпуску
Без рецепта: таблетки № 6, №10.
За рецептом: таблетки № 60 (6×10), № 100 (10×10).
Характеристики
Код товару | 736953 |
Категорія | Знеболюючі (анальгетики), При болю і спазмах, Ліки від застуди, Жарознижуючі засоби, Від головного і зубного болю |
Лінійка продуктів | Аскофен |
Термін придатності | 3 роки |
МНН | Acetylsalicylic acid, combinations excl. psycholeptics |
Характеристики
Код товару | 736953 |
Категорія | Знеболюючі (анальгетики), При болю і спазмах, Ліки від застуди, Жарознижуючі засоби, Від головного і зубного болю |
Лінійка продуктів | Аскофен |
Термін придатності | 3 роки |
МНН | Acetylsalicylic acid, combinations excl. psycholeptics |